CABARETE

Městečko Cabarete se v Dominikánské republice rozkládá v písečném oblouku. To by ještě nebylo nic tak význačného. Cabarete je především známé jako prostředí bohaté na vítr. Ten dozajista ocení milovníci windsurfingu a kitesurfingu.

Cabarete bývalo rybářskou vesničkou do té doby, než francouzští Kanaďané objevili jeho přednosti pro surfování. Od té doby se proslavilo po celém světě a je navštěvováno milovníky tohoto sportu z celého světa. Každoročně se tu pořádají mezinárodní soutěže, které jsou výzvou pro každého vyznavače windsurfingu a kitesurfingu. Kitesurfingu se daří především v západní části zátoky. Windsurfing se dá v Dominikánské republice provozovat téměř všude. Pokud si chcete skutečně užít vodních radovánek, vyberte si odpoledne – v tuto dobu vanou nejpříznivější pasáty a moře se přeměňuje v záplavu barevných plachet, jež poletují vzduchem sem a tam.

Cabarete - Mekka sportovců

Dominikánská republika, ale zejména Cabarete se stalo doslova Mekkou sportovců, kteří mají rádi náročnost a dobrodružství. Mohou zde provozovat téměř vše – od surfingu, přes potápění, horská kola, až po jízdu na koni. Hudba, tanec, jídlo, bary a restaurace přímo na pláži zase lákají k večernímu posezení se svým protějškem nebo přáteli. Pro klidnější povahy a rekreační sportovce tu jsou procházky nebo lenošení na pláži. Navíc je tu pro děti ale i dospělé v polovině února připravena speciální soutěž – stavění hradů z písku (Castillos de Arena). Místo za městečkem Cabarete je určeno pro romantické povahy – je zde nádherná laguna a několik jeskyní, kterou jsou součástí parku Parque Nacional El Choco.