JAZYK - DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

Můžete umět anglicky, francouzsky, německy nebo italsky, ale jakmile opustíte území turistických lokalit a hotelů, bez španělštiny – oficiálního jazyka Dominikánské republiky – se neobejdete. Z obyvatel tu převládají mulati (70%), daleko za nimi jsou běloši (15%) a černoši (15%).

Před příchodem Španělů žili na území Dominikánské republiky Ciboneyové, další vlny pocházely z Venezuely, až nakonec všechny kmeny byly v 11. století pohlceny Tainy, kteří jim vnutili i svůj domorodý jazyk, kterým se tu několik století mluvilo.

Obrat nastal roku 1492, kdy byla země objevena Kryštofem Kolumbem a tím defakto začalo „pošpanělšťování“ obyvatel. Bylo kruté a nemilosrdné. Kmeny byly skoro vybity. Jen ti, co přijali novou kulturu a jazyk, přežili. S lehkou příměsí domorodého dialektu se výslovnost podobá více latinskoamerické než kastilské a má i své osobité rysy. Vyznačuje se častým polykáním hlásek uprostřed slov, což vede i k chybám v pravopisu a gramatice. I slova mění svůj význam, proto pozor na to, v jakém kontextu se rozhovor odehrává.

Chtěli byste se v Dominikánské republice domluvit? Zdokonalte se ve španělštině a katalánštině!
Kurzy španělštiny - Elvis.cz
Kurzy španělštiny - Londoninstitute.cz

Chtěli byste se o španělštině a katalánštině dozvědět více?
Profil španělština - profesionalni-preklady.cz
Profil katalánština - profesionalni-preklady.cz