FLORA DOMINIKÁNSKÉ REPUBLIKY

Jako jeden z hornatějších ostrovů se Dominikánská republika pyšní dvěma nejvyššími vrcholy Karibiku – Pico Duarte (3087m.n.m) a La Pelona (3082m.n.m), jež se nacházejí v pásmu Centrálních Kordiller. Velmi pestrá vegetace se táhne od tropického až po subtropické pásmo. Suché tropické a vlhké subtropické pralesy jsou velkým protikladem, kterého ale využívá místní fauna, jíž se tu velice daří. Dalším extrémem jsou suché pustiny, jež jsou porostlé těmi nejodolnějšími rostlinami jako jsou akáty a kaktusy. Ve vlhčích oblastech Dominikánské republiky najdete orchideje, bromélie, zázvorovou lilii a jiné exotické květy, které svými krásami a vůněmi lákají cestovatele z celého světa.

Palmy a ovoce v Dominikánské republice

Typickým znakem pro ráz krajiny Dominikánské republiky jsou vysoké palmy, jež nalezneme na karibských pastvinách. Jiný druh palmy (kokosové) zase roste na pobřeží. Ovocné stromy sousedící s palmovými háji jsou obtěžkány exotickými plody v podobě manga, avokáda, papáji nebo guavy. K snídani na venkovském sídle by vám v Dominikánské republice podali i další druhy ovoce – ananas, granadill, melouny a banány. Prostě všeho je tu dostatek. To, co je pro Evropana často nedosažitelné a drahé tu roste téměř na dosah ruky. Stačí ji jenom natáhnout.

Přírodní bohatství

Dominikánská republika v nižších částech přechází v rozsáhlé citrusové sady, plantáže cukrové třtiny a tabáku. V přímořské rovině narazíte na rýžová pole. Úrodnost země jenom podtrhuje pěstování jahod, kávovníku a široké záběru zeleniny ve vyšších polohách, kde se u nás pěstují snad už jenom brambory.