EKOTURISTIKA

Přibližme si trochu toto méně známé slovo, protože mnoho lidí ani neví, co se pod pojmem ekoturistika skrývá. Většina turistů si objedná zájezd, třeba do dominikánské republiky, a nechá se doslova „dirigovat“ od cestovních kanceláří kam, kdy, jak se mají vydat. Nemají přílišnou volnost ve svém rozhodování. Dostávají se do míst, která jsou velice atraktivní, ale to neplatí pro všechny. Někdo touží po něčem zhola jiném. Každý člověk je totiž také jiný, má odlišné tužby a sny. Proto se vyskytl nový trend – ekoturistika.

Příroda a ekoturistika

Eko souvisí s přírodou, proto je jasné, že ve výletech nebudou obsaženy průmyslové komplexy nebo nějaké firmy. Ekoturisté se zaměřují na přírodu. Vybírají si na svých toulkách takové trasy, které nejsou příliš vyhlášené nebo se snaží na zajímavá místa dostat jinou cestou, než kterou denně projde tisíce turistů. Hledají cestu sami pro sebe. Takovou, na které mohou zažít trochu dobrodružství a nebude to jen o tom ušlápnout nějaký ten kilometr známým a zcela bezpečným terénem. Ideální jsou proto pohoří, okolí jezer, pralesy a dominikánská republika (která se řadí mezi jednu z mála zemí poskytující tuto novou zábavu), kde se můžete dostat z hlavní stezky do oblastí, kam se vám zachce. A pokud se neztratíte, dorazíte i na místo, kam jste chtěli.

Moderní trend

Ekoturistika je jednoduše vhodná pro všechny, kteří se nebojí vyjít na výlet a mají rádi přírodu takovou, jaká je. Navíc se ekoturistika stává velice moderním trendem, protože mnoho lidí už je přímo alergická na to, aby jim někdo diktoval, kam mají jít – být pány vašeho času, to vše Vám ekoturistika umožní.