LAGO ENRIQUILLO

Dominikánská republika se pyšní jezerem Lago Enriquillo, které je sevřeno horským masívem Sierra de Neiba a parkem Parque Nacional Sierra de Baoruco. Zabírá asi 200 kilometrů čtverečních údolí a jeho zvláštností je jeho výše nad mořskou hladinou. Není nad, jako většina ostatních míst, které Dominikánská republika nabízí, ale 30m pod jeho úrovní. Proto je tu voda třikrát slanější než v moři a vyhovuje zejména plameňákům, leguánům a krokodýlům.

Uprostřed jezera Lago Enriquillo se rozkládá ostrov Isla Cabritos, který je sám o sobě také Národním parkem. Pro svoji strategickou polohu z hlediska ochranářů zvěře a biologů se Lago Enriquillo stalo základnou pro pozorování 500 amerických krokodýlů žijících v jezeře. Extrémní podnebí na ostrově – horko a sucho – dává sotva dost živin i pro ty nejotrlejší rostliny – kaktusy.

Las Caritas

Na východ od brány do parku naleznete Las Caritas. Pokud se vyškrábete nahoru po strmé stěně, můžete obdivovat faunské piktogramy – tváře (caritas) vyryté do korálového útesu. Klenba zajišťuje příjemný stín, kde můžete spočinou a vychutnat si tak nádherný výhled na panorama pod vámi nebo na vzdálené vrcholky hor.